Pneumatiky
 

Plechové disky
 
Akční zboží
Slevy až 70% na vybrané zboží z našeho eshop
Zařadili jsme pro Vás do prodeje Alu kola BARRACUDA, CORNICHE.
Tyto závodní kola ze Švýcarska kombinují klasický elegantní design a sportovní vzhled. Kola Chalange, Monza, Vegas, Le Mans a Arrows jsou synonymy pro vyjímečný auto tuning. Alu kola TZUNAMEE, KARIZMA, STARZZ, VOLTEC T6 a STILETTO ROSSO jsou etalonem autostylingu. V našich očích je individuální výraz vozu vyjádřením způsobu života.

Pneu rádce - pneumatika, vývoj pneu - historie

Rozměry a značení pneumatik, DOT, index rychlosti a nosnosti Značení a rozměry disků, ET zális
Typy dezénů pneumatik - symetrický, směrový, asymetrický Typy pneumatik - letní, zimní, celoroční
Kvalita, segmenty pneumatik Kdy měnit pneumatiky
Správná údržba pneumatik Správné skladování pneumatik
Hlučnost a valivý odpor pneumatik  

Pneumatika

Pneumatika slouží k přenosu sil mezi koly automobilu a silnicí. Vyrábí se především z vulkanizované gumy, která se získává vulkanizací z přírodního kaučuku. Vývoj pneumatiky do dnešní doby byl poměrně dlouhý a stojí za ním celá řada známých jmen.

Historie, vývoj pneumatik

Velkou zásluhu na vzniku pneumatik měl nepochybně Charles McIntosh, který jako první začal provádět pokusy s přírodním latexem a Charles Goodyear, který v roce 1839 vytvořil vulkanizovaný kaučuk smícháním přírodního latexu a síry. Z tohoto moderního materiálu se začaly vyrábět pneumatiky na kočáry a tehdejší vozidla.

V roce 1845 si nechal jistý pan Thomson patentovat první gumové pneumatiky. Byly tvořeny pomocí několika tenkých trubiček obalených gumou, bohužel tento vynález mírně předběhl svou dobu, nenašlo se pro něj praktické využití a byl zapomenut.

Až v roce 1888 byl patentován další vynález vzduchem plněné pneumatiky panem Johnem Boydem Dunlopem. Vynález objevil na své zahradě, když se pomocí hadice snažil vylepšit tříkolku.

Vynález odnímatelných pneumatik, jak je známe dnes, na sebe nechal dlouho čekat. V roce 1891 s tímto nápadem přišli bratři Michelinové z Francie.

Velký skok ve vývoji pneumatik se odehrál ve 20. století. Vliv na to měl nejen vývoj nových materiálů a techniky, ale také obě světové války. V roce 1948 značka Michelin vyvinula první přilnavé radiální pneumatiky a v roce 1972 přišel Dunlop s úplně první bezdušouvou pneumatikou na světě.

 Bazar alu kol

Bazar pneumatik